سینی رک


در دنیای مدرن کسب و کار امروزه، بیشتر کسب و کارها به وسایل و تجهیزات کامپیوتری مانند سرور ها، کامپیوتر ها، و سخت افزار های شبکه ای نیاز دارند. این کسب و کار ها می توانند از مزایای سینی رک ها بهره مند شوند. سینی ها می توانند فضای مورد نیاز برای سخت افزار ها و تجهیزاتی که ابعاد بزرگی دارند را به وجود آورند و امنیت آنها را تا حد قابل توجهی تضمین نمایند. از آنجایی که سینی ها جز مهمی از رک ها می باشند، در این مقاله به توضیح آنها می پردازیم.

سینی رک ها:

سینی ها درون رک ها قرار می گیرند و هدف استفاده از آنها نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات می باشد. سینی ها می توانند از همه انواع تجهیزات از جمله:

  • سرور ها
  • لپ تاپ ها
  • فایروال ها
  • درایو ها
  • کیبورد ها
  • پرینتر ها
  • و دیگر دستگاه ها پشتیبانی نمایند.

سینی ها را بر اساس نیاز مصرف کننده در دو نوع ساخته می شوند:

  1. سینی ثابت
  2. سینی متحرک

همچنین این سینی ها در انواع مختلف رک ها قابل استفاده می باشند. امروزه، سینی هایی که می توان به راحتی عمق آنها را تغییر داد یا به عبارت دیگر قابلیت تنظیم عمق را دارند، محبوب تر هستند و کاربری بیشتری دارند. این سینی ها بسته به کیفیت ساخت و به ویژه اندازه و نوع آنها می توانند تجهیزاتی با وزن ۱۳ تا ۴۰۰ کیلوگرم را تحمل کنند.

تفاوت سینی ثابت و متحرک:

سینی ثابت برای قرارگیری و نصب تجهیزاتی با وزن متوسط یا سنگین به کار برده می شوند. برای تجهیزاتی که دارای وزن سبک تری هستند از طبقه ثابتی که تنها با دو پیچ در جلوی رک محکم شده اند، استفاده می شود. اما برای تجهیزات سنگین تر سینی های ثابتی که در چهار طرف رک با چهار پیچ متصل شده اند، به کار گرفته می شود. این سینی پس از نصب امکان جا به جایی و تنظیم عمق را ندارد اما از همان ابتدا در عمق های متفاوت به بازار عرضه می شوند.

برای قرارگیری تجهیزات سبک که کاربر مرتبا از آنها استفاده می کند مانند ماوس از سینی های متحرک که قابلیت باز و بسته شدن را دارند، استفاده می شود. از این رو کاربر می تواند بسته به نیاز خود سینی ها را به بیرون کشیده و با تجهیزات درون رک کار کند. این نوع سینی نیز با عمق های متنوع روانه بازار می شود.

 

 

 

رکسینی رک

سینی ثابتسینی رکسینی متحرک

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.